Category Archives: News

Adis Nurkovic eshte i Flamurtarit

Adis Nurkovic firmos me skuadren e Flamurtarit. Portieri boshnjak me kombesi kosovare, i cil aktivizohet edhe ne kombetaren e Kosoves, do te provoj fatin e tij per here te pare ne kampionatin shqiptar te Kategorise Superiore.nurkovic 2

E.F.A agjensi ka arritur te realizoj me sukses edhe kete transferim me perfaqesuesit tane Andi Matraxhiu dhe Florjan Biba.

nurkovic 1

E.F.A

Olsi Teqja firmos me Shkendijen e Tetoves

Olsi Teqja, ish-lojtari i Tiranes arriti nje akord 2-vjecar me ekipin e Shkendijes se Tetoves. Agjensia E.F.A ka arritur te kryej me sukses kete transferim me dy perfaqesuesit Andi Matraxhiu dhe Florjan Biba. teqja

Olsi Teqja eshte pritur ne menyre fantastike nga drejtuesit e Shkendijes. Tashme Teqja eshte bashkuar me ekipin drejte Sllovenise ku do te vazhdoj pergatitjet ne kuader te sfidave ne Europa League.

E.F.A

I riu i talentuar firmos me EFA

 

vllacaj

Orlgers Vllacaj, lojtari i prodhuar në Akademinë e Partizanit, ka firmosur një kontrat bashkëpunimi me Agjencinë tonë EFA (Eagle Footbal Agency).

Ai luan si mesfushor i djathtë dhe është një nga lojtarët më të spikatur më parë me U19 të Partizanit.

Vllacaj është një futbollist i datëlindjes 10 shkurt 1997 dhe pritet të ketë një të ardhme pozitive dhe të gjatë në karrierën e tij sportive.

Aleksandar Tasic firmos me Alashkert

 

13700005_594962974015845_5055457642669899822_nKampionët e Armenisë kanë firmosur me lojtarin e përfaqësuar nga kompania jonë, Aleksandar Tasic. Pasi më parë ky lojtar ishte pjesë e Tërbunit me sygjerimin dhe menaxhimin tonë, tashmë është pjesë e skuadrës së Alashkert, kampione e Armenisë. Alashkert arriti të kaloj turin e parë të Champions League, por në turin e dytë është eliminuar ndaj Dinamo Tbilis. Në të 4 takimet Tasic ka qenë një lojtar titullar.

Masato Fukui kalon tek Skënderbeu

 

masato_fukui_sign_with_skenderbeu_jun2016Mesfushori japonez Masato Fukui ka firmosur me skuadrën e Skënderbeut. Lojtari i kompanisë sonë EFA ka arritur marrëveshjen 1-vjecare me korcarët kampion të Shqipërisë në fuqi.

 

Tashmë japonezi ndodhet i huazuar në rradhët e Kukësit vetëm për ndeshjet e Europa Leagues.

 

Masato është një nga lojtarët më të dalluar të kampionatit tonë dhe kompania jonë është tepër e lumtur për performancat e tij.

Masaki Iinuma ka firmosur me skuadrën e Flamurtarit

 

13720600_1059961497426220_1715593240_oKompania jonë EFA ka arritur të firmos me mesfushorin japonez Masaki Iimuna. Lojtari në fjal është 23 vjecar dhe me një talent që garanton të ardhme të sigurtë. Përfaqësuesi i kompanisë, z. Florjan Biba, ka qenë present duke asistuar transferimin e tij. Iinuma ka firmosur një kontrart 1 – vjecare me të drejtë rinovimi me preferencën e të dyja krahëve.

iinuma masakiIinuma është aktivizuar më parë në rradhët e Sutjeskës në Malin e Zi, ai mund të luaj si mesfushor i majtë, por edhe sulmues i dytë. Këmba e tij e preferuar është e djathta, por lojtari preferon të niset nga krahu i majtë. Lojtari shquhet për shpejtësi e teknikë, gjithashtu për asiste dhe golat e tij. Mbetet për tu parë ecuria e tij në rradhët e skuadrës së Flamurtarit.

EFA e hapur per bashkepunim me te gjithe lojtaret

Agjensia jone e menaxhimit EFA eshte e hapur dhe mirepret bashkepunimin me te gjithe lojtaret profesionist, por edhe grupmoshat.

Ajo qe ne garantojme eshte:

  1. Seriozitet ne pune.
  2. Gjetja e mundesise per nje prove disa ditore brenda dhe jashte Shqiperise.
  3. Mundesi direkte per kontrat ne klube te Kategorise e Pare dhe Superiore ne Shqiperi dhe jashte saj.
  4. Kontroll te kontrates ne momentet e firmes.
  5. Perkujdesje ndaj klinetit per datat e rrogave ne vazhdimesi.
  6. Perkrahje e klientit ne momente te ndryshme veshtiresie.
  7. Ndjekja ligjore e kontrates ne rast moszbatimi dhe respektimi e klubeve.
  8. Trajtim personal te futbollisteve psikologjik, por edhe fizik.