Category Archives: Featured

Bakaj drejte Bjellorusise/ Bakaj transferring in Belarus

Elis Bakaj eshte prane tranferimit ne kampionatin bjellorus me skuadren Shaktjor Soligors. Agjensia EFA ka siguruar cdo dokumentacion fal bashkepunimit te mire me drejtuesit e KF Kukesit. Bakaj diten e merkure do te mberrije ne Bjellorusi dhe pasi te kryej vizitat mjekesore gjithcka do te jete e perfunduar.

Elia Bakaj is close to transferring in Belarus championship to Shakhtyor Soligorks team . EFA Agency has secured all the documents thanks to good collaboration with the KF Kukesi. On Wednesday Bakaj will arrive in Belarus and after the medical tests, everything will be finalized.

 

I riu i talentuar firmos me EFA

 

vllacaj

Orlgers Vllacaj, lojtari i prodhuar në Akademinë e Partizanit, ka firmosur një kontrat bashkëpunimi me Agjencinë tonë EFA (Eagle Footbal Agency).

Ai luan si mesfushor i djathtë dhe është një nga lojtarët më të spikatur më parë me U19 të Partizanit.

Vllacaj është një futbollist i datëlindjes 10 shkurt 1997 dhe pritet të ketë një të ardhme pozitive dhe të gjatë në karrierën e tij sportive.

Aleksandar Tasic firmos me Alashkert

 

13700005_594962974015845_5055457642669899822_nKampionët e Armenisë kanë firmosur me lojtarin e përfaqësuar nga kompania jonë, Aleksandar Tasic. Pasi më parë ky lojtar ishte pjesë e Tërbunit me sygjerimin dhe menaxhimin tonë, tashmë është pjesë e skuadrës së Alashkert, kampione e Armenisë. Alashkert arriti të kaloj turin e parë të Champions League, por në turin e dytë është eliminuar ndaj Dinamo Tbilis. Në të 4 takimet Tasic ka qenë një lojtar titullar.