Tag Archives: news

Bakaj drejte Bjellorusise/ Bakaj transferring in Belarus

Elis Bakaj eshte prane tranferimit ne kampionatin bjellorus me skuadren Shaktjor Soligors. Agjensia EFA ka siguruar cdo dokumentacion fal bashkepunimit te mire me drejtuesit e KF Kukesit. Bakaj diten e merkure do te mberrije ne Bjellorusi dhe pasi te kryej vizitat mjekesore gjithcka do te jete e perfunduar.

Elia Bakaj is close to transferring in Belarus championship to Shakhtyor Soligorks team . EFA Agency has secured all the documents thanks to good collaboration with the KF Kukesi. On Wednesday Bakaj will arrive in Belarus and after the medical tests, everything will be finalized.

 

EFA takim me Sinan Idrizin

Agjensia jone ka zhvilluar nje takim me presidentin e Flamurtarit z/ Sinan Idrizi, ku eshte folur rreth nje bashkepunimi te mundshem ne merkaton e janarit, por duke perfituar nga prezenca e mikut tone Fabio Cordella, eshte analizuar edhe mundesia e nje bashkepunimi per te ngritur Akademine Rolandinjo ne Vlore, gjithmon ne bashkepunim me klubin Flamurtari.

EFA takim me Ronaldinjon!

Perfaqesuesit e EFA Andi Matraxhiu dhe Florjan Biba kane qene te pranishem ne nje eveniment ne Lece te Italise te ftuar nga miku i tyre Fabio Cordella. Ne kete aktivitet eshte programuar nje takim me yllin e futbollit, brazilianin Ronaldinjo.

Gjithashtu biseda per bashkepunimin ne futboll ka patur edhe me Roberton, vellain e Ronaldinjos, menaxher i suksesshem. Por edhe Fabrizio Micolli ishte nje tjeter personazh qe eshte takuar me  agjensine tone kur eshte folur per nje bashkepunim te mundshem ne te ardhmen.

Mumajesi mund te jete zbulimi

Anxhelo Mumajesi, mund te jete zbulimi i ketij sezoni ne Superlige. Lojtari ka te dhena mjaft te mira dhe ne miqesore me Kamzen ka arritur te shenoj edhe gola shume te bukur.

Megjithate, mosha e re dhe mungesa e ekspriences do te bejne qe Mumajesi te derdhi shume djerse per te treguar vlerat e tij. Presim e shohim si do te rrjedhin ngjarjet ne vazhdimesi.