Category Archives: News

21 vjeçari Lionel Samba firmos me KF Bylis

Lojtari 21 vjeçar Lionel Samba ka firmosur me KF Bylis Ballsh.

Me eksperiencë në Francë dhe në Bullgari, lojtari Kongolezo-Francez i shtohet mbrojtjes së ekipit Ballshiot me synim përmbushjen e objektivave të fillimit të sezonit.

21 vjeçari Lionel Samba firmos me KF Bylis

?? Lionel Samba, 21 has signed with KF Bylis Ballsh.

Previously he has played in France and Bulgaria. He joins Bylis to help the team fulfil their annual objectives.

Picture: Andi Matraxhiu and Lionel Samba.

Gresild Lika firmos me KF Arberia

Gresild Lika firmos me KF Arberia, ne huazim nga ekipi i Bylis Ballsh per një periudhë 6 mujore. Lika, luan në pozicionin e sulmuesit të krahut. 23 vjeçari nga Shqipëria ështe pjesë e ligës Superiores Shqipëtare me ekipin e KF Bylis.

Ne urojme futbollistit Lika suksese me klubin e futbollit Arberia!

Andi Matraxhiu and Gresild Lika at KF Arberia

?? Gresild Lika signs with KF Arbëria- Official, on a loan transfer from FK BYLIS. Lika, 23 is a winger. We wish him best of luck with KF Arberia!

Picture: Andi Matraxhiu and Gresild Lika.

Bakaj drejte Bjellorusise/ Bakaj transferring in Belarus

Elis Bakaj eshte prane tranferimit ne kampionatin bjellorus me skuadren Shaktjor Soligors. Agjensia EFA ka siguruar cdo dokumentacion fal bashkepunimit te mire me drejtuesit e KF Kukesit. Bakaj diten e merkure do te mberrije ne Bjellorusi dhe pasi te kryej vizitat mjekesore gjithcka do te jete e perfunduar.

Elia Bakaj is close to transferring in Belarus championship to Shakhtyor Soligorks team . EFA Agency has secured all the documents thanks to good collaboration with the KF Kukesi. On Wednesday Bakaj will arrive in Belarus and after the medical tests, everything will be finalized.

 

EFA takim me Sinan Idrizin

Agjensia jone ka zhvilluar nje takim me presidentin e Flamurtarit z/ Sinan Idrizi, ku eshte folur rreth nje bashkepunimi te mundshem ne merkaton e janarit, por duke perfituar nga prezenca e mikut tone Fabio Cordella, eshte analizuar edhe mundesia e nje bashkepunimi per te ngritur Akademine Rolandinjo ne Vlore, gjithmon ne bashkepunim me klubin Flamurtari.

EFA takim me Ronaldinjon!

Perfaqesuesit e EFA Andi Matraxhiu dhe Florjan Biba kane qene te pranishem ne nje eveniment ne Lece te Italise te ftuar nga miku i tyre Fabio Cordella. Ne kete aktivitet eshte programuar nje takim me yllin e futbollit, brazilianin Ronaldinjo.

Gjithashtu biseda per bashkepunimin ne futboll ka patur edhe me Roberton, vellain e Ronaldinjos, menaxher i suksesshem. Por edhe Fabrizio Micolli ishte nje tjeter personazh qe eshte takuar me  agjensine tone kur eshte folur per nje bashkepunim te mundshem ne te ardhmen.